www.skaut.cz facebook instagram blog
O N%C3%81S
DRU%C5%BDINY
AKTUALITY
AKCE < bude
PLÁN %C4%8Dinnosti
CHCIseP%C5%99idat
pro ODDÍL
Kronika
Perli%C4%8Dky
Tábory
schuzky
co si nosíme
KPZ
FOTOgalerie
Pro Ve%C5%99ejnost
KLUBOVNA
KONTAKTY

8.10.2017 - Oslava 15 let fungování skautského oddílu v Hluku


8. října 2017 jsme na hlucké tvrzi oslavili krásných 15 let činnosti skautského oddílu v Hluku. Hlucký skautský oddíl začal fungovat v září v roce 2002 a v roce 2003 jsme se oficiálně registrovali u našeho domovského střediska Psohlavci Uherské Hradiště. Během patnácti let oddíl prošel mnoha změnami, svým specifickým vývojem. Rozrůstal se o nové členy nebo je ztrácela znovu nabíral. Během těchto neuvěřitelně dobrodružných patnácti let člověk velmi okusil, co je to spolehnout se sám na sebe, zcela se obětovat, táhnout za jeden provaz, pracovat pro Dobro s odměnou na věčnost, zažil těžší chvíle, ale zejména ty, pro které stojí skautovat. Ostatně v nich je vše, co bylo výjmenováno o řádek výše.

Jedno skautské heslo praví: „skauting pro život“ a my tohle můžeme potvrdit. Stojí za to skautovat a žít ideály v srdci a rozdávat je lidem kolem… Naši oslavu jsme pojali tak, že jsme ode dvou odpoledne v malém sále na tvrzi otevřeli skautskou cukrárnu. Všem příchozím, a že jich málo nebylo!, nabídli kvalitní kávu z pražírny, domácí limonád z bylinek a ovoce, všelijaké úžasné dorty a koláče, biočaje z bylinek, ale i ovocné… Když jsem přišla a šla procházet stoly a pozdravit návštěvníky, viděla jsem blažené úsměvy a spokojenost. Prý bychom tohle mohli dělat častěji, klidně prý každý měsíc, bylo mi řečeno. .-) Kromě něčeho dobrého do žaludku jsme přichystali na stoly drobnou hru – scrabble. Každý návštěvník, když odcházel, byl také obdarován slovíčkem na cestu - pár slov, které snad člověka „chytnou“ za srdce. Thor Od 16:30 hodin jsme zahájili vůdcovským slovem k zamyšlení, oslavy ve velkém sále. Promítli jsme staré fotografie, ale i fotografie z letošního tábora. Veverka to občas komentovala, v sále byla příjemná veselá atmosféra. Ozýval se smích nad fotkami, když jsme byli malí, či baculatí, někdo šíleně učesaný, někdo se smál ponožkám v sandálech, pózám a obličejům, které se všelijak tvářily…. Byla to krásná a srdečná vzpomínka na to všechno, jak jsme prožívali naše skautské dobrodružství, když nám bylo třeba 8 let, 10 let, 16let… Nyní už máme všichni ty občanky, jako náš oddíl a snažíme se podpořit další členy v oddíle, aby to své skautské dobrodružství žili i přes všechno dobré i horší. Stojí to za to.

Nyní opět hledíme vstříc k vrcholu, kam společně v prostotě skautského života jdeme. Prostý životz člověka naplňuje a obohacuje. Stává se sám sebou a ví, že povinnost a ochota se něčeho vzdát, která je součástí této kultury není žádnou útrapou života, nýbrž dobrá forma jak vycházet s druhými, být otevřen a sloužit jim. V tom je štěstí života.

A tak Ti drahý skautský oddíle Kon-Tiki Hluk stř. Psohlavci Uherské Hradiště a zvláště vám milí bratři a sestry přeji – vydržte, vždyť to stojí za to. Hloubit studnu, tvořit mosty, dávat…Nikdy se nechápejte jako něco hotového, ale důvěřujte skautským ideálům, že s nimi jde uskutečnit něco krásného ve všem a v životech těch, kolem vás.

Jde o ducha, ne literu. Jde o celoživotní výchovné hnutí.

Děkujeme všem, kteří přišli na oslavu, chutnalo jim, líbila se přednáška, fotky, kroniky, přispěli dobrovolně na dobročinný účel….

Veverka


Počet návštěvníků:

Co nás čeká v říjnu

6.10 Oddílovka
8.10 Oslava 15 let - veřejnost
27.10-28.10 Výprava


Nábor 2017
Nábor 2017

PF 2017

Jméno:

Heslo: