V sobotu 21. prosince proběhla naše tradiční vánoční oddílovka s rodiči. Oddílovka, ve které si připomeneme, uskutečníme naše tradice, zvyky a zapojíme rodiče. Oddílovku jsme zahájili pokřikem, přivítáním… Promítali jsme na stěně přes dataprojektor fotky z tábora. Bylo to veselé, protože mnoho takových fotek bylo, rovněž i komentáře, které se posléze ozývaly z pléna. O pozvednutí nálady se postaralo přinesené občerstvení od našich maminek, skautek. Cukroví, punč aj.

A aby oddílovka byla tím, čím by vánoční mohla být, nechyběly ani ručně vyrobené dárečky všech členů oddílu. Je to krásná tradice a ještě lepší  je pak vidět ty překvapené, potěšené oči obdarovaných. Další specialitou této oddílovky je kvíz. Jednou jej máme v podobě hry Az kvíz, jindy v podobě testovacích otázek. Letos to byly otázky a obrázky našich hradů, zámků a kostelů. Rozdělili jsme se na dva týmy a snažili se podat správnou odpověď anebo odhad. :)

Na oddílovce jsem také odměnili snaživé skauty a skauty a předali jim nášivky na kroj, jako symbol snahy učit se a jít po skautské stezce. Nášivku dostali za splněné stupně své skautské stezky. Závěr oddílovky patřil slovům vůdce oddílu, slova díků i výzvy. Ukončení proběhlo za tmy u jiskření prskavek a zpěvů vánočních koled. Bylo to opravdu pěkné a všem moc za účast děkujeme. :) A děkujeme všem, kteří oddílovku připravovali. :)

 

Veverka