V neděli jsme se slavnostně v poměrně dobrém počtu vypravili do Uherského Hradiště.  Byla to výprava za poznáním. Jednak jsme navštívili Legiovlak, který byl přistaven na vlakovém nádraží a také zažili  bitvu v laseraréně.

Legiovlak byl takovým pojízdným muzeem na železnici. Mohli jsme si projít jeho vnitřní prostory a dozvědět se mnoho zajímavostí ze života českých legionářů, tedy těch, kteří patřili do dobrovolnického zahraničního vojenského odboje Čechů a Slováků za první světové války. Každý vagon byl zcela jiný. Prošli jsme si vagon, kde se ošetřovali ranění, obytné místnosti, vagony s miniřemeslnickými dílnami, vagony, kde byly uloženy zbraně… V závěru prohlídky jsme měli možnost nahlédnout do poštovního vozu, ve kterém byla možnost zjistit, zda i my jsme v rodině neměli nějakého legionáře.

Jelikož jsme skauti zvědi, hledači nebyla by výprava bez nějakého pátrání a zjišťování. Veverka nám položila několik otázek, na které jsme mohli sehnat odpověď. Na úplný závěr jsme si otázky zodpověděli, byli pochváleni a ještě jsme se stačili vyfotit s jedním z průvodců Legiovlakem v legionářské uniformě. Být legionářem bylo opravdu obdivuhodné. Bojovat čistě za čest a svobodu vlasti. Zvládli bychom to lépe?... Toť otázka. 

Naše výprava  prohlídkou Legiovlaku neskončila. Poté jsme vyrazili Lasergame arény, kde se odehrálo několik bitev. Všichni proti všem nebo několik týmů proti sobě. :-) Všichni nadšení. :-) Domů jsme se vraceli kolem druhé hodiny. Byla to výjimečná výprava.Výjimečně neděle a výjimečné jiné aktivity.

Děkujeme všem, kdo se jí zúčastnil. Jsme rádi. :-) Bratři a sestry, tak zase  příště! Už se těšíme. :-)

 

Veverka