Výpravy se zůčastnilo dohromady přes 30 skautů.

Jako už několikrát, tak i letos jsme vyjeli na výpravu s oddílem Mustangů. Vyjeli jsme v pátek odpoledne směrem na Salaš se skautama, vlčata a světlušky se od nás v Hradišti oddělili a jeli přímo na Hutě. Skauti spolu se mnou a Nevřou a Nutrim šli ze Salaše na Hutě. Cesta to byla nemálo náročná, hlavně protože jsme šli cestou, která sice byla v mapách, ale ve skutečnosti zmizela po asi 200 metrech a dá jsme museli jít lesem, než jsme narazili na žlutou turistickou cestu nad Buchlovskjým kamenem.

Výprava dostala symbolický rámec Asterixe a Obelixe a podle toho se také odvíjel celý program výpravy. Hlavním úkolem výpravy tedy bylo vysvobodit zajmutého Panoramixe. Dopoledne jsme se snažili najít kouzelnou formuli na kouzelný lektvar. Na stromech byli rozvěšené různá zaklínadla, úkolem týmů bylo si zapamatovat zaklínadlo a potom předvést Asterixovi. Potom jsem šli vařit kouzelný lektvar. Úkolem bylo uvařit lektvar v kotlíků nad ohněm z toho, co v lese najdou - hlavně jehličí. Po obědě (zeleninové rizoto a vločková polévka) jsme se vydali osvobodit Panoramixe. Museli jsme se proplížit ležením římanů tak, aby nás neviděli, takže jsme si zdokanalili skrývání v terénu a plížení. Koho totiž římané uviděli, ten byl zajat a mohl ho osvobodit jedině nějaký další gal. Po napínavém a dlouhém osvobozování Panoramixe, jsme prchli na základnu. Římané se ale vydali v našich stopách a tak se na louce pod širokým dubem strhla velká papkoulová bitva mezi římany a galy. Po dlouhém a vyčerpávajícím boji nakonec galové zvítězili a zahnali římany. Večer jsme potom strávili u seznamovacích her, abychom se s Mustangy lépe seznámili.

V neděli jsme uklidili srub i jídelnu a vydali se na cestu domů. Jeli jsme ze zastávky Stupava, samota. Řidič autobusu z nás vůbec nadšený nebyl, když uviděl 30 zablácených postaviček, ale naštestí nedělal žádné problémy a mi se v pořádku dostali do Uherského Hradiště.

Celou výpravu nás provázelo velmi chladné počasí, už v pátek byla zima a trochu pršelo, takže bylo velmi sychravo, vlhko a chlad se dral pod kůži. V průběhu soboty dokonce začalo sněžit a do oběda napadl tak 1 cm sněhu. Odpoledne sice sníh roztál, ale zima a chlad zůstali.  Pěkně se udělalo až v neděli, takže když jsme se vrátili do Hradiště bylo krásné slunné jarní počasí.

I díky počasí se tato výprava vryla do paměti mnohým v těch, kdo měli to štěstí a zůčastnili se jí.

 

Fox