Druhý pátek v měsíci únoru jsme se celý oddíl setkali na oddílovce. Čas, kdy se můžeme všichni vidět, něco si říct, zahrát, naučit se…. Tentokrát jsme vlítli do let 1959 – 1969.

Sama za sebe můžu říct, že jsem netušila, jak významné roky pro naši zem to byly. Vyjma událostí roku 1968 a následného roku 1969. Oddílovku vedla Liška, který si nachystala hezký program. Po společném zahájení jsme vyjeli na závod zvaný Jizerská padesátka, který byl příhodně založen roku 1968 a konal se jak jinak než v Jizerských horách. Od této doby s tento závod koná každý rok. My vzali staré lyže i běžky z klubovny a vyrazili jsme na hřiště ujet těch 50 km. :-) už na začátku bylo namáhavé vlastně ty běžky obout. Pomáhali jsme si navzájem a pak jsme měli ujet či ujít, jak kdo, několik metrů a vrátit se zpět. vyžadovalo to trpělivost.  Ale všem to šlo, trpělivost a snaha byla.

Závod se konal do tmy. Inu zajímavé, bláznivé. V klubovně jsme se kapka zehřáli a rovnou jsme byli Veverkou a vpraveni do minulosti. Vysvětlila nám poměry doby a vyslechli jsme si rozhovor s br. Čibim, který k nám mluvil o tom, jaké to bylo, když naši zemi přijeli 21, srpna okupovat vojska Varšavské smlouvy. Napětí, pláč i vztek… Čibiho to potkalo právě na táboře. Toutou krátkou vsuvkou Liška odstartovala připravený kvíz. Vždycky se skrz něj dozvíme právě spoustu zajímavostí, které se týkaly zmíněných let. Aj zasmát jsme se museli. :-) některé informace byli mile překvapující.

Následovala chvíle klidu a s tím spojené malování pohlednic ke Dni sesterství či zamyšlení. Každý si vytvořil pohled s nějakým skautským motivem. Tyto pohledy odešleme bratrům a sestrám po celé naší zemi. V programu jsme měli ještě hru na zručnost, spíše míření. Flusali jsme sirky pomocí slámek do lavoru, popíjeli Kofolu, která se vznikla v roce 1959 a k tomu jsme si dali zmrzlinu Míšu. Since 1962, Laktos. Oddílovku jsme ukončovali  přátelském kruhu. Vyhodnotili jsme činnost, deníky a navzájem jsme si řekli, jaký kdo z nás vykonal dobrý skutek. Určitě je to fajn. Má to smysl.

Oddílovka byla dobrá a už se těšíme na tu další. Děkujeme. :-)

 

Veverka