V pátek jsme zahájili naši první oddílovou schůzku. Letos je budeme mít zaměřeny na poznávání našich národních dějin 20. století. Oddílovka začala v 17:00 hodin v hojném počtu 17cti bratrů a sester. Bylo to moc fajn. Zakřičeli jsme náš oddílový pokřik a poté jsme se společně v kruhu zamysleli nad několika slovy našeho pokřiku. Je dobré slyšet, že přátelství, odvaha, dobrodružství stále pro každého z nás něco znamenají a budeme se snažit i nadále, aby tyhle slova v našem srdci neztvrdly. Zkrátka a dobře, abychom je žili. Po zamyšlení jsme se vyřádili při pašerácké hře na hřišti.

Jakmile tato hra skončila zašli jsme na moment do naší klubovny. Veverka nás, za pomocí českého lva, průvodce historickými událostmi, uvedla do doby první republiky. Slyšeli jsme příběh o tom, jak vznikla naše první československá republika. Bylo to srandovní. Následovalo vyrábění stylového prvorepublikového doplňku – motýlku. Začali jsme dle instrukcí stříhat krepový papír, skládat jej, obmotávat.. A za nedlouho vznikl motýlek. Ještě jsme dostali sichrajsku a připnunuli jsme si jej na oblečení. Inu, když někdo ztratí motýlka nebo chce být stylový, může si jej vyrobit i z krepového papíru. Už jsme se to naučili. Všem se to pěkně povedlo. Také jsme si navzájem pomáhali.

Zase jsme na chvíli vyběhli ven hrát hru fazolky. Tu jsme hráli v týmech. Byla to stará sázková hra, kterou znají i naše praprababičky. Měla úspěch. Zase jsme zaletěli do klubovny, kde se odehrál poslední souboj zručnosti. Po stole jsme lyžařskými rukavicemi sbírali jednou rukou zápalky ve vymezeném časovém limitu. Chtělo to i kapku trpělivosti. A to už nám také pod nosem voněla melta. Prvorepubliková náhražka kávy. Nakonec oddílovky jsme si v kruhu připili na zdar naší první republiky, přátelsky jsme se rozloučili, uklidili a odešli. Někdo ještě ochotně douklízel s těmi, co vedli oddílovku. Touto první oddílovou jsme tedy zahájili naši celoroční hru a ti, co byli na oddílovce, do této celoroční  hry získali cenné body. Všem děkujeme a v listopadu zase naviděnou. :)

Veverka